GLINKA ZIELONA

20160220_154500~2Francuska glinka zielona.

Skład mineralny: około 20 różnych soli mineralnych: krzem, magnez, wapń, potas, fosfor, sód i inne oraz cały szereg mikroelementów i pierwiastków śladowych: selen, molibden, cynk krzem, mangan, miedź, selen i tlenki żelaza.
Glinka zielona znajduje zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej. Posiada silne własności odłuszczające, matujące, oczyszczające i lekko złuszczające skórę. Działa przeciwzapalne, przyśpiesza gojenie skóry, remineralizuje ją i oczyszcza z toksyn.

 

20160220_154540~2

Używam jej na całą twarz. Na taką powierzchnię wystarczy mi jedna łyżka stołowa proszku, zmieszana z 1,5 łyżki stołowej wody przegotowanej, nie ciepłej. Składniki łączę ze sobą i nakładam na twarz na około 15 minut. Ważne jest, aby nie dopuścić do wyschnięcia takiej glinki, bo spowoduje to podrażnienie skóry. Co jakiś czas należy skrapiać maskę wodą, albo spryskiwać termalną. Skóra po zmyciu maseczki jest miękka, gładka i naprawdę odświeżona. Czuję, że została dokładnie oczyszczona, a pory wydają się nieco mniejsze.

Wszystkie zaognione stany na twarzy są widocznie złagodzone.

Jeśli borykacie się z cerą  skłonną do zapychania, tłustą lub po prostu  problematyczną – polecam. Glinka z pewnością złagodzi stany zapalne i wspomoże regenerację skóry.
Nie wyobrażam sobie już łagodzenia swoich niedoskonałości bez owej glinki, maseczki ze znikomą ilością glinki w składzie, nigdy nie zdziałają takich cudów :)
Także wymiana produktów na półce. a i cena super bo 100g kosztuje około 7zł, a starcza na bardzo długo.Znalazłam również w necie taki przepis, kwas ten mam, także opiszę efekty.

Przykładowa maseczka

Glinka zielona – 2 płaskie łyżeczki 5 ml
1% kwas hialuronowy – płaska łyżeczka 5 ml
Na koniec dodać wody lub hydrolatu aby uzyskać konsystencję papki.

Podsumowując:
jakość 5/5
cena 5/5
wydajność 5/5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.